• História projektu

• Projekt Zdravý úsmev sa realizuje vo Švajčiarsku od 60.rokov. Odborným garantom a prezidentom tohto projektu vo Švajčiarsku je profesor Dr. Th. Marthaler. Jeho spolupracovníkom a spoluautorom učebnice (Výučba starostlivosti o chrup) je Dr. F. Magri. S ich dovolením sa práve táto učebnica môže s miernymi úpravami používať aj na Slovensku.

Koordinátor česko-slovensko-švajčiarskej zdravotníckej spoločnosti Dr. M. Čierny bol otcom nápadu, aby sa tento projekt pretransformoval aj k nám. Garantom projektu na Slovensku sa stala MUDr. Eva Kovaľová z Prešova a MUDr. Irena Lacková z Bratislavy.

Projekt Zdravý úsmev je realizovaný v Banskobystrickom kraji pod odborným vedením MUDr. Zuzany Kukolíkovej.

Gestorom podpory a realizácie projektu na základných školách a školských zariadeniach v Žiari nad Hronom je Mesto Žiar nad Hronom.

Koordinátorom projektu na školách a školských zariadeniach v meste je Centrum voľného času.

Realizátorkami výučby sú Školské asistentky zubnej starostlivosti (ŠAZS). Na zakladných školách je to p. Zuzana Malová, v materských školách p. Mária Štefanová.