• Vianočný koláč s príbehom

• Tradície prirodzene patria k Vianociam a tie vianočné sú často spájané s jedlom. Skúste si zavrieť oči a predstaviť si Vianoce. Čo vidíte alebo lepšia otázka znie - čo cítite? Je to vianočná kapustnica alebo vyprážaná ryba či vôňa obielených mandarínok? Alebo je to ten najlepší, najsladší a najvoňavejší koláč, ktorý pre Vás každý rok pripravila mama alebo starká? Podeľte sa s nami o svoj najobľúbenejší vianočný recept, urobte fotografiu a napíšte nám krátky príbeh o tom, prečo je práve tento koláč pre vás ten najvýnimočnejší, najsviatočnejší, no proste váš naj. Z víťazných receptov vytvoríme receptár a prostredníctvom Mestských novín ním potešíme všetkých Žiarčanov. Pre najlepších sú pripravené pekné ceny.

• Najkrajšia vianočná ozdoba

• Tradícia zdobenia vianočného stromčeka siaha až do 16. storočia a dodnes je pre nás neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov. Zo začiatku sa stromčeky zdobili veľmi skromne, ovocím, orieškami či drobnými cukrovinkami a perníčkami. Neskôr pribúdali ozdôbky vyrobené z papiera, slamy, šúpolia, paličkované či háčkované ozdoby, sviečky a prskavky.  Dnes si už vieme kúpiť ozdoby od výmyslu sveta a ozdobiť si vianočný stromček podľa vlastného vkusu. Poďte sa s nami vrátiť do časov, kedy si rodiny a deti ozdoby na vianočný stromček vyrábali sami. Zapojte sa do našej súťaže o najkrajšiu vianočnú ozdobu.

• Ako sa nám žije s koronavírusom?

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom vyhlasuje literárnu a fotografickú  súťaž

Ako sa nám žije...

Súťaž s názvom „Ako sa nám žije...“ by sme radi usporadúvali každoročne, vždy s aktuálnou témou. Tohtoročnou témou by bola pandémia. Covid sa stal súčasťou našich každodenných životom. Ako to vnímajú žiaci a študenti? Čo si o tom myslia? Aký veľký vplyv na ich život pandémia má? Myslíme si, že hľadať odpovede na tieto otázky môže pomôcť so spracovaním pocitov a zážitkov a zároveň umožní žiakom a študentom podať vlastnú výpoveď o dobe, ktorú teraz všetci žijeme. Tak sa teda pýtame Ako sa nám žije s koronavírusom?