• Vianočný koláč s príbehom

• Súťaž Vianočný koláč s príbehom je ukončená. Nech sa páči, tu je víťazný recept na Školské medovníčky.

RECEPT

Školské medovníky

• 400 g hladká múka
            • 60 g maslo
            • 140 g práškový cukor
            • 2 lyžice medu
            • 2 vajcia + 1 na potretie
            • 1 kávová lyžička sódy bikarbóny
            • 1 kávová lyžička perníkového korenia

Postup

Z preosiatej múky, zmäknutého masla, práškového cukru, medu, vajec, sódy bikarbóny a perníkového korenia vypracujeme cesto. Necháme ho odstáť v chlade 2 hodiny.

Medovníkové cesto rozvaľkáme na doske a formičkami vykrajujeme rôzne tvary. Poukladáme na suchý plech a pri teplote 180 stupňov pečieme 5 až 10 minút, kým medovníky nechytia zlatistú farbu. Ešte horúce ich potrieme rozšľahaným vajcom. Podľa fantázie ich môžeme ozdobiť cukrovou polevou.

PRÍBEH

Vianočný čas prebúdza kuchárov v nás

Tento príbeh začal na začiatku, ako to väčšinou býva. Sneh, vianočná výzdoba a nálada si nás omotali okolo prstov a ku šťastiu nám už nechýbalo veľa. Žalúdky nám vyhrávali vianočnú melódiu a my sme vedeli, že je čas. Čas zažiť hneď niekoľko dobrodružstiev, ktoré sa pri pečení vianočných medovníkov ponúkajú. Posúďte sami. Spravodlivo rozdeliť cesto pre trinásť detí. Podeliť sa o tri valčeky a dva plechy. Zaistiť, aby sa múka nachádzala nielen na zemi. Nepomiešať si svoje vykrajovačky so spolužiakovými. Dbať na dodržiavanie všetkých pravidiel od hygienicko-epidemiologických cez kuchynské až po pravidlá slušného správania. Natrieť polevou aspoň dva nosy spolužiakov. Rozbiť vajíčka bez ujmy a včas ich aplikovať na ešte horúce medovníky. Nezjesť všetky medovníky skôr, ako budú upečené... A môžem potvrdiť, že toto všetko sa dá stihnúť v školskej kuchyni za necelé dve hodiny. A s úsmevom na tvári. A ako po tomto výkone vyzerá kuchyňa? To už bude súčasťou iného príbehu. J

Hoci tento príbeh začal znenazdajky, veríme, že bude mať v našej triede dlhú históriu.

• Najkrajšia vianočná ozdoba

• Ďakujeme všetkým, ktorí nám poslali krásne vianočné ozdoby do súťaže. Všetky ozdoby sme ocenili drobným darčekom a traja, ktorí získali cenu poroty budú odmenený aj peknou knižkou.

• Hodnotíme rok - pomôžte nám zlepšovať sa pre Vás

• Milí rodičia,

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom je školským zariadením s dlhoročnou tradíciou a širokým spektrom činností. Jednou z obľúbených a vyhľadávaných aktivít zo strany detí a rodičov sú letné prímestské tábory realizované dennou formou.

Snahou nášho CVČ je vytvárať  kvalitné zameranie a obsah činnosti v táboroch a bezpečné prostredie pre účastníkov tábora. K zlepšovaniu našej náročnej práce v táboroch nám prispejú aj Vaše postrehy, pripomienky, návrhy, o ktoré sa s nami môžete podeliť v odpovediach na otázky dotazníku.

Vyplnenie tohto dotazníka Vám zaberie približne 5 minút a Vaše odpovede nám pomôžu skvalitniť našu prácu a ponuku pre Vás.

• Zimné príbehy

• Rodičia, vy určite poznáte už vyše 50 ročnú rozprávku, ale poznajú ju aj vaše deti?

Dnešný mikulášsky podvečer je ako stvorený na rozbalenie si sladkých balíčkov a vychutnanie si krásnych zimných príbehov.

• Pozdrav Mikuláša

• Aj keď sa vonku nemôžeme stretávať a potešiť sa s Mikulášom, môžete Mikulášovi nahrať odkaz a pripnúť ho na náš FB. Neváhajte a zapojte sa, pripravené máme sladké odmeny.