• 70. ročník Hviezdoslavov Kubín 2024

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom aj tento rok usporiada okresné kolo postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. V roku 2024 sa uskutoční jubilejný 70. ročník tejto prestížnej súťaže.

Pri tejto príležitosti pozývame všetkých milovníkov umeleckého prednesu

na okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa uskutoční dňa 27. marca 2024 v priestoroch CVČ.

• Jarný tábor 2024 - kapacitne naplnený

• od 19.01.2024 prijímame prihlášky už len ako nahradníkov.

Vyplnenú prihlášku : PRIHLÁŠKA zaslať na email cvczh@cvczh.edu.sk

Platbu môžete vykonať po akceptovaní prihlášky.

Platba na bankový účet SK94 0200 000 000 163 504 6357

Do poznámky meno dieťaťa a dátum tábora

Člen CVČ: 12€/deň

Nečlen CVČ 15€/deň

Členom CVČ je dieťa, ktoré navštevuje záujmový útvar v aktuálnom školskom roku.

Denný tábor je zabezpečovaný v čase od 8.00 do 15.30 hod.

V cene poplatku je zahrnutá doprava, poistné, vstupné, obed, ceny do súťaží a pomôcky.

Dieťa do tábora potrebuje: športové oblečenie, vhodnú obuv, dáždnik alebo pršiplášť,  fľašu s vodou, preukaz poistenca (kópiu)

• PARKOUR tréningy

• Jedná sa o pohybový šport, ktorý kombinuje akrobáciu, beh, skoky, lezenie a rôzne ďalšie techniky s cieľom prekonávať prekážky a terén s maximálnou efektivitou a zručnosťou. Tento spôsob pohybu zdôrazňuje na kontrolu tela, koordináciu a kreativitu v prostredí. Je to vynikajúci spôsob, ako posilniť fyzickú kondíciu a zlepšiť plyometriu, flexibilitu.Taktiež je to skvelá prevencia proti úrazom zo zakopnutia alebo šmyknutia sa, vďaka zlepšenej reakcií z akrobácie.

Centrum voľného času spolupracuje s trénerom parkouru Adamom Žiakom za účelom priblížiť športovú disciplínu parkour a freerun na školách.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať, kde dostanete bližšie informácie.

• Výtvarno - literárna súťaž

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporadúva 19. ročník literárno-výtvarnej súťaže „Mám svojich starkých veľmi rád".

Podtitulom aktuálneho ročníka je „Humorný zážitok s mojou starkou, starkým“, výtvarné aj literárne práce by mali reflektovať vtipnú či zábavnú príhodu, ktorú deti so svojimi starými rodičmi zažili.

• Info ku krúžkom

• Milí rodičia,

na našej stránke https://cvczh.edupage.org/a/kruzky nájdete aktualizované informácie k jednotlivým krúžkom.

Nájdete tam info o čase príchodu dieťaťa na krúžok, miesto, požadované potreby na krúžok a podobne.

Odchody detí (škd, doprovod, sám) budú podľa toho, ako ste uviedli na prihláške. Ak ste to neuviedli, alebo chcete zmenu kontaktujte nás emailom na cvczh@cvczh.edu.sk

Ak dieťa odchádza na krúžok z ŠKD z Dvojky, treba to oznámiť danej vychovávateľke, aby ho včas pustila a vedela o jeho návrate.

S krúžkovou činnosťou začíname od 02.10.2023 (okrem Canisterapie - tá bude bývať od 07.11. 2023)

Kolektív CVČ ZH

• Biela pastelka

• 22. septembra budú členovia Mestského žiackeho parlamentu v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska na žiarskych základných školách vykonávať zbierku Biela pastelka.

• Mám svojich starkých veľmi rád

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporadúva 19. ročník literárno-výtvarnej súťaže „Mám svojich starkých veľmi rád“.

V tomto školskom roku budeme rovnako ako minulý rok organizovať pre I. stupeň základných škôl iba výtvarnú časť súťaže. Pre II. stupeň ostanú obe časti – výtvarná aj literárna (poézia a próza). Veríme, že ostanete tejto tradičnej súťaži CVČ verní aj tento rok a podporíte Vašich žiakov v kreatívnej tvorbe.

MSSVR_2023_Propozicie.pdf