• Rozvrh na šk. rok 2024/2025

• Na našom webe https://cvczh.edupage.org/a/kruzky nájdete aktuálny ROZVRH na tento školský rok. V prípade zmeny Vás budeme informovať.

V priebehu zajtrajšieho dňa dostanete na Vaše emaily rozdelenia detí do skupín v prípade krúžkov, ktoré majú viac termínov.

Gymnastika ZŠ bude bývať aj utorky aj štvrtky podľa rozvrhu.

V prípade, že krúžok na ktorý ste prihlásili svoje dieťa nie je v rozvrhu, prosím vyberte iný podľa záujmu a informujte nás na cvczh@cvczh.edu.sk

S krúžkami začíname od 01.10.2024.

• Mám svojich starkých veľmi rád

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporadúva 20. ročník výtvarno-literárnej súťaže "Mám svojich starkých veľmi rád".

Podtitulom aktuálneho ročníka je "Starký, starká, aká je Tvoja najkrajšia spomienka?"

V tomto školskom roku bude menšia zmena - výtvarná aj literárna súťaž je pre I. aj II. stupeň ZŠ s výnimkou, že prvý stupeň má literárnu súťaž len v sekcii poézia.

Veríme, že zostanete tejto tradičnej súťaži CVČ verní aj tento školský rok a podporíte Vašich žiakov v kreatívnej tvorbe.

• Biela pastelka

• 20. septembra budú členovia Mestského žiackeho parlamentu v spolupráci s Úniou nevidiacich a slabozrakých Slovenska na žiarskych základných školách vykonávať zbierku Biela pastelka. Výťažok zbierky bude poukázaný Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

• Nový školský rok 2024/2025

• Prihlášky nájdete na linku https://cvczh.edupage.org/a/kruzky

V ponuke máme nové krúžky ako napr. Hravé Tajči, Kúzelná dielňa, Filatelistický, Volejbal a iné. Budúci týždeň ich jednotlivo predstavíme.

Prihlasovanie spúšťame od pondelka 02. septembra 2024, od tohto dátumu sme Vám k dispozícii a radi zodpovieme na všetky otázky.

Na linku https://cvczh.edupage.org/a/kruzky nájdete aj aktuálne poplatky, rozvrh bude zverejnený po 24. 09.

Tešíme sa na "starých" aj nových Cévečkárov.

Kolektív CVČ

• Mestské kolo prevencie VIEM KTO SOM

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom dnes organizovalo v spolupráci s MsP ZH, OR PZ SR a RÚVZ ZH mestské kolo súťaže z oblasti prevencie sociálno-patologických javov. Vedomosti si medzi sebou zmerali vybraní žiaci 6. ročníkov všetkých základných škôl v našom meste, ktorí absolvovali ročný cyklus prednášok. Body získavali na troch stanovištiach: na hernom koberci, vo vedomostnom kvíze z oblasti zdravého životného štýlu a na treťom stanovišti si formou hry vyskúšali tímovosť, spoluprácu a empatiu.

1. miesto Tím Intelektuáli zo ZŠ Ul. M. R. Štefánika

2. miesto Tím Bestie z Gymnázia M. Rúfusa

3. miesto Tím Najťáci zo ZŠ Dr. Janského

Tímy si zmerali svoje vedomosti, finále na hernom koberci bolo napínavé a vyrovnané, nakoniec rozhodlo viac šťastia pri hádzaní kockou.. Putovný pohár opäť putuje na ZŠ Ul. M. R. Štefánika.

• Dnešné slávnostné ukončenie BUDE aj napriek nepriaznivému počasiu.

Budeme vo vnútorných priestoroch CVČ, príďte, tešíme sa.

Program zostáva nezmenený.

• 70. ročník Hviezdoslavov Kubín 2024

• Centrum voľného času v Žiari nad Hronom aj tento rok usporiada okresné kolo postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese a vrcholným podujatím, ktoré vytvára a formuje kultúru slovenského národa. V roku 2024 sa uskutoční jubilejný 70. ročník tejto prestížnej súťaže.

Pri tejto príležitosti pozývame všetkých milovníkov umeleckého prednesu

na okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa uskutoční dňa 27. marca 2024 v priestoroch CVČ.

• Jarný tábor 2024 - kapacitne naplnený

• od 19.01.2024 prijímame prihlášky už len ako nahradníkov.

Vyplnenú prihlášku : PRIHLÁŠKA zaslať na email cvczh@cvczh.edu.sk

Platbu môžete vykonať po akceptovaní prihlášky.

Platba na bankový účet SK94 0200 000 000 163 504 6357

Do poznámky meno dieťaťa a dátum tábora

Člen CVČ: 12€/deň

Nečlen CVČ 15€/deň

Členom CVČ je dieťa, ktoré navštevuje záujmový útvar v aktuálnom školskom roku.

Denný tábor je zabezpečovaný v čase od 8.00 do 15.30 hod.

V cene poplatku je zahrnutá doprava, poistné, vstupné, obed, ceny do súťaží a pomôcky.

Dieťa do tábora potrebuje: športové oblečenie, vhodnú obuv, dáždnik alebo pršiplášť,  fľašu s vodou, preukaz poistenca (kópiu)

• PARKOUR tréningy

• Jedná sa o pohybový šport, ktorý kombinuje akrobáciu, beh, skoky, lezenie a rôzne ďalšie techniky s cieľom prekonávať prekážky a terén s maximálnou efektivitou a zručnosťou. Tento spôsob pohybu zdôrazňuje na kontrolu tela, koordináciu a kreativitu v prostredí. Je to vynikajúci spôsob, ako posilniť fyzickú kondíciu a zlepšiť plyometriu, flexibilitu.Taktiež je to skvelá prevencia proti úrazom zo zakopnutia alebo šmyknutia sa, vďaka zlepšenej reakcií z akrobácie.

Centrum voľného času spolupracuje s trénerom parkouru Adamom Žiakom za účelom priblížiť športovú disciplínu parkour a freerun na školách.

V prípade záujmu nás môžete kontaktovať, kde dostanete bližšie informácie.

• Ul. M. R.Štefánika č. 17
        Žiar nad Hronom