• DSS Doména

• Naším poslaním je poskytovanie sociálnej služby deťom a dospelým so špecifickými potrebami (telesným, mentálnym, zmyslovým a duševným hendikepom a ich kombináciou) – dennou formou (počas pracovných dní od 6:00 do 15:30). Hlavnou úlohou je, okrem poskytovania opatrovateľskej starostlivosti udržiavanie, prehlbovanie, rozširovanie zručností, vedomostí a návykov potrebných pre čo najsamostatnejší, najsebestačnejší a najnezávislejší život – podľa individuálnych schopností a potrieb klientov. Čo znamená, že nacvičujeme a precvičujeme a trénujeme:

• starostlivosť o seba (obliekanie, obúvanie, ukladanie oblečenia na správne miesto, osobnú hygienu, samostatné a slušné stolovanie....),

• domáce práce (varenie, pečenie, upratovanie, prestieranie stolov, odkladanie a ukladanie vecí, ktoré používame....),

• sebaobhajobu (vedieť o sebe hovoriť, predstaviť sa, poznať svoje osobné údaje, vedieť povedať čo sa nám páči/ nepáči, čo chceme, čo nás zaujíma, z čoho máme obavy, vedieť aké máme sny, ale aj limity....),

• zručnosti potrebné pre zamestnanie (tvoríme z papiera, skla, hliny, rôznych textilných materiálov, dreva, plastov.... nacvičujeme používanie nástrojov, náradia , pomôcok, strojov...),

• zmysly a myslenie ale aj telo, ruky, nohy (pozeráme, počúvame, rozprávame sa o tom, čo vidíme, počujeme, držíme v rukách, chytáme, rozlišujeme, podávame, vyberáme, vkladáme, skladáme, staviame, rozoberáme, kreslíme, vyfarbujeme, maľujeme, striháme, recitujeme, spievame, cvičíme, tancujeme, čítame, píšeme....),

• aktívne oddychovanie a zvládanie záťažových situácií (rôznymi terapeutickými a relaxačnými technikami, rozširovaním svojich kultúrnych a spoločenských skúseností, navštevovaním podujatí, výletmi, športovaním s kamarátmi....).

kontaktná osoba: Mgr. Anna Ivancová
          adresa: Ul. SNP 64, 965 01 Žiar nad Hronom
          telefónny kontakt:
          e-mail: domena@ddzh.sk
          web: DSS Doména

Dobrovoľníctvo by sme uvítali pri týchto činnostiach:

• kamarátov, ktorí by si s nami prišli zašportovať (zahrať futbal, ping – pong, badminton, zahádzať loptu, prejsť sa....)

• šikovných ľudí, ktorí by s nami tvorili pekné vecičky (tvorivé dielničky papierové, textilné, z netradičných materiálov, ukázali nám ako sa vyrábajú / vyrábali veci....)

• šikovné tety / kamarátky, ktoré by s nami piekli

• pomocné ruky (na skrášľovanie areálu - napr. strihanie živých plotov, obnovu náterov na záhradnom nábytku a pod., na zarámovanie našich obrázkov, ktoré radi maľujeme...)

• ochotných a rozhľadených propagátorov našich aktivít, ale aj nášho každodenného života, aby sa o nás vedelo, ale aj takých, ktorí by pomohli hľadať peniažky na naše aktivity

naspäť