• ZAŽIAR

• Občianske združenie vzniklo 31. augusta 2009 z neformálnej skupiny, ktorá zapájala mladých ľudí do života v meste Žiar nad Hronom. Toto občianske združenie sa zameriava na podporu detí a mládeže v našom meste, realizuje rôzne školenia, medzinárodné projekty, podporuje dobrovoľníctvo medzi mladými a snaží sa prostredníctvom projektov zameraných na deti a mládež získať, čo najviac financií na podporu aktivít žiarskej mládeže a rovnako sa aj zapájať do už realizovaných projektov pre mládež.

Občianske združenie ZaŽiar bolo zriadené za účelom:

• poskytovať deťom a mládeži zmysluplné trávenie voľného času,
          • integrovať handikepované deti a mládež medzi zdravé deti a mládež,
          • informovať deti a mládež o rôznych aktivitách týkajúcich sa ich,
          • organizovať semináre a školenia,
          • organizovať kultúrne podujatia,
          • realizovať preventívne programy v oblasti zdravia,
          • usporadúvať aktivity zamerané do podporu dobrovoľníctva v regióne,
          • usporadúvať aktivity zamerané na rozvoj participácie mládeže,
          • aktívne spolupracovať s mestom Žiar nad Hronom, občianskymi združeniami, orgánmi štátnej správy, so školskými zariadeniami, neformálnymi skupinami, zahraničnými organizáciami a pod.
          • organizovať aktivity zamerané na zlepšenie kvality života sociálne znevýhodnených skupín obyvateľov ako sú telesne, mentálne alebo zmyslovo znevýhodnení ľudia, opustené alebo inak ohrozené deti a mládež, starší/opustení ľudia, ľudia v zložitých situáciách, v životných krízach, ľudia závislí od návykových látok a pod.

kontaktná osoba: Dominika Švecová
          adresa: Ul. Š. Moysesa 46, 965 01 Žiar nad Hronom