• 22.09.2023

BIELA PASTELKA

Centrum voľného času sa v spolupráci s ÚNSS podieľalo na verejnej zbierke Biela pastelka.

Dňa 22. 09. 2023 realizovali zbierku na žiarskych základných školách členovia Mestského žiackeho parlamentu, ktorého činnosť zastrešuje CVČ.

Do zbierky sa zapojili: ZŠ, Ul. Dr. Janského, ZŠ, Ul. M. R. Štefánika, ZŠ Jilemnického ul. a ZŠ s MŠ Š. Moysesa.

Vyzbieraná suma: 706,04€

Ďakujeme!

• 04.10.2023

Turnaj v minifutbale detí MŠ

Centrum voľného času s Mestom Žiar nad Hornom a ZŠ Ul. Dr. Janského č.2 v Žiari nad Hronom organizovalo dňa 04.10.2023 turnaj v minifutbale detí MŠ o putovný pohár riaditeľky CVČ. Do turnaja sa nám prihlásilo 6 škôlok v počte 100 detí.

Výsledky turnaja:

1. miesto MŠ A. Kmeťa 17, ZH 🥇

2. miesto MŠ A. Kmeťa 11, ZH 🥈

3. miesto M.R. Štefánika 23, ZH 🥉

4. miesto MŠ Rázusova 6, ZH

5. miesto MŠ Rudenkova 5, ZH

6. miesto MŠ Dr. Janského 8, ZH

Najlepší brankár 🥅turnaja sa stal Matej Mesarovič a najlepší hráč⚽️ turnaja Matej Gubka.

• 01.10 -30.06.2023

Finančná sloboda pre základné a stredné školy

Centrum voľného času v spolupráci s OVB Allfinanz Slovensko ponúka základným a stredným školám strategickú hru FINANČNÁ SLOBODA.

Pod záštitou spoločnosti OVB a certifikovaných lektorov Radka Černáka a Jána Galka sa na pôde školy uskutoční hranie stolovej hry Finančná sloboda, ktorá hravou formou naučí deti čeliť skutočným situáciám zo života.

Po absolovaní školským kôl si žiaci zmerajú svoje vedomosti v mestskom kole.

• 08.11.2023

Mám svojich starkých veľmi rád

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom pri príležitosti mesiaca úcty k starším usporadúva 19. ročník literárno-výtvarnej súťaže „Mám svojich starkých veľmi rád".

Podtitulom aktuálneho ročníka je „Humorný zážitok s mojou starkou, starkým“, výtvarné aj literárne práce by mali reflektovať vtipnú či zábavnú príhodu, ktorú deti so svojimi starými rodičmi zažili.

KOĽKO LÁSKY SA ZMESTÍ DO KRABICE OD TOPÁNOK

Centrum voľného času sa tento rok opätovne zapája do obľúbenej zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich ! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite priložiť aj kúsok svojho srdca.

Krabičky môžete nosiť do CVČ v čase od 20.11.2023 do 04.12.2023 v čase od 8.00 hod. do 16.00 hod.

ĎAKUJEME.

• 24.11.2023

Najkrajšia vianočná pohľadnica

Najkrajsia_vianocna_pohladnica_2023_-_propozicie_skontrol._PDF.pdf

Centrum voľného času vyhlasuje výtvarnú súťaž jednotlivcov „Najkrajšia vianočná pohľadnica". Tradícia posielania vianočných pohľadníc siaha už do roku 1843, poďte sa preto s nami vrátiť do časov, kedy si rodiny a deti vianočné pohľadnice vyrábali sami. Digitalizácia a dostupné technológie spôsobili, že sa tradícia posielania pozdravov prostredníctvom pošty stala zriedkavejšou, ale vďaka svojmu čaru nikdy nezanikla. Zapojte sa do našej súťaže o najkrajšiu vianočnú pohľadnicu. Pohľadnice môžete nosiť do CVČ v pracovné dni do 12.12.2023 do 13.00 hod.

Tešíme sa na Vaše práce.

• 11.12.-15.12.2023

Cesta k cestám

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom spolu s EcoButt, s. r. o organizujú sériu prednášok na tému Cesta od nápadu k realizácii.

Hugo Repáň už ako študent založil recyklačný projekt EcoButt, kde cigaretový odpad premieňa na stavebný materiál na opravu ciest a chodníkov.  Žiari nad Hronom opravili prvú cestu na svete asfaltovou zmesou z recyklovaných cigaretových filtrov.

Prednáška je v rozsahu  1 vyučovacej hodiny, vrátane diskusie a je možné zrealizovať na stredných školách v termíne od 11.-15.12.2023. Odporúčané ročníky – 1.-2. ročníky SŠ.

Vyhodnotenie__Hugo_Repan.pdf

• 13.02.2024

Regionálne kolo robotickej súťaže FIRST LEGO LEAGUE

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom je už 13. rok partnerom FLL na Slovensku a organizátorom regionálneho kola. Do regionálneho kola, ktoré sa konalo 13. februára 2024 v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom sa prihlásilo vyše 200 detí aj so svojimi trénermi z rôznych kútov Slovenska.

Viac info v priloženom súbore:  Vyhodnotenie FLL.pdf

• 17.05.2024
            • Medzníky II. svetovej vojny "Dni zmaru a nádeje"

Súťaž pre základné školy a osemročné gymnáziá, ktorej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať v povedomí žiakov vedomosti z novodobých dejín, pripomenúť si výročie Slovenského národného povstania a výročie ukončenia druhej svetovej vojny, budovať  úctu mladej generácie voči obetiam fašizmu v 2. svetovej  vojne,  pestovať hrdosť na národnooslobodzovacie tradície nášho ľudu, prispievať k odhaľovaniu neľudskosti fašizmu a neofašistických ideí.

Propozicie_Medzniky.pdf