• Školský rok 2022/2023 DA

• 2023

Týždeň dobrovoľníctva v novom termíne! Začni s nami leto dobrom, dobrých skutkov nikdy nie je dosť!

V dňcoh 23. - 29. júna začíname novú éru letného Týždňa dobrovoľníctva!

Týždeň dobrovoľníctva prináša rôznorodé dobrovoľnícke aktivity pre širokú verejnosť na celom Slovensku. Nezáleží na tom, či máte alebo nemáte skúsenosti s dobrovoľníctvom. Každý sa môže zapojiť.

Ako sa zapojiť?

Pripravte a ponúknite dobrovoľnícke aktivity ako organizácia, inštitúcia či samospráva

Priložte ruku k dielu - vyberte si z ponúkaných aktivít – zapojiť sa môžete jednotlivo i ako skupina

Dôležité termíny:

do 31. mája je otvorené prihlasovanie aktivít mejlom na pedagogikacvczh@gmail.com (názov aktivity, dátum a čas) alebo priamo na webe www.tyzdendobrovolnictva.sk

2022

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom funguje ako Infobod o dobrovoľníctve v Žiari nad Hronom a už deviaty rok sa aktívne zhosťuje koordinácie kampane Týždňa dobrovoľníctva v našom meste. S podporou Centra dobrovoľníctva v Banskej Bystrici sa snažíme povzbudiť k aktivite jednotlivcov aj organizácie. Týždeň dobrovoľníctva je každoročne spojený s dátumom 16.9. – 22.9. Počas týchto dní sa uskutočňujú aktivity rozmanitého charakteru po celom Slovensku.

V našom meste sa pravidelne do aktivít zapájajú základné a stredné školy, ktoré túto kampaň využívajú na zapojenie sa žiakov a študentov do starostlivosti o školské prostredie. Na základnej škole na Jilemnického ulici si žiaci pod taktovkou svojich učiteliek pozdvihli vnútorné prostredie tried. Namaľovali si dvere, stenu a zveľadili si prostredie triedy, aby sa im v nej lepšie učilo. Na základnej škole na Ulici M. R. Štefánika sa pani učiteľky rozhodli zatraktívniť prostredie vestibulu pre deti a obnovili náter „skákaliek“, ktoré deti využívajú počas prestávok alebo v čase, ktorý trávia v školskom klube. Stredoškoláci zo Súkromnej obchodnej akadémie DSA taktiež skrášlili prostredie svojej triedy. Naplánovanú mali aj akciu Odpad patrí do koša, počas ktorej mali v pláne vyzbierať odpadky v širšom okolí školy, avšak počasie im skrížilo plány a nepodarilo sa ho uskutočniť. Študenti sú však aktívni počas celého školského roka a o okolie školy sa aktívne starajú. Študenti Strednej odbornej školy technickej sa v spolupráci s DSS Doména zapojili do Pohybovej aktivity s klientmi DSS, ktorá prebehla vo vonkajších priestorov vnútroblokov sídliska na Hviezdoslavovej ulici.

Do aktivít Týždňa dobrovoľníctva sa zapojilo aj združenie OZ MYesto prevádzkujúce BÚDU, malé eko(munitné) centrum, ktoré sa stalo aktívnym miestom žiarskeho diania. Dobrovoľníčky zorganizovali v  BÚDE brigádu, vyčistili si okolie a nasadili novú zeleň. Na záver týždňa dobrovoľníctva zorganizovali aj jesenný SWAP oblečenia.

Počas Týždňa dobrovoľníctva sa uskutočnilo 8 aktivít, ktorých sa zúčastnilo 92 dobrovoľníkov.

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom srdečne ďakuje každému jednému dobrovoľníkovi a dobrovoľníčke, ktorí si našli čas a venovali ho aktivite v rámci Týždňa dobrovoľníctva. Veríme, že dobré skutky sú prirodzenou sú

Vyhodnotenie_TD_2022.pdf

• Zoznam fotoalbumov